Üretim Teknolojisi ve Tesislerimiz
Üretim Teknolojisi ve Tesislerimiz
Üretim Teknolojisi ve Tesislerimiz

Yüksek kalite durum buğdayları, otomatik değirmen hatlarımızda işlenerek makarnalık irmik elde edilmektedir.

Makarna hatlarında, irmik ve suyun yoğrulmasıyla oluşturulan makarna hamuru basınç altında üretim çeşitlerine göre şekillendirilir ve otomatik kurutma tünelinde yüksek sıcaklıkta kurutularak otomatik paketleme hatlarına aktarılır.

Makarna kalitesini belirleyen unsurlar, buğday kalitesinin seçimi, teknolojik altyapı ve deneyimdir. Firmamız, gerek teknolojik altyapısı gerekse deneyimli uzman kadrosuyla sektörde kendini kanıtlamıştır. Firmamız piyasa ihtiyaçlarını olduğu kadar, sektördeki yenilikleri, teknolojik gelişmeleri de yakından takip etmektedir. Kendi sektöründe birçok yeni uygulamayı ilk hayata geçiren öncü firma konumundadır.

Yıllar içinde yapılan yatırımlarla, son teknoloji makarna ve değirmen hatları, otomatik paketleme ve depolama sistemleri kurularak kapasite artırımı ve üretim bantlarının modernizasyonu sağlanmıştır. 2021 yılında yapılan yeni yatırımlarla birlikte, 4 değirmen ve 10 makarna üretim hattı ile ayda 30.000 ton buğday öğütme ve 18.000 ton makarna üretim kapasitesine erişilmiştir. Yine 2017 yılından bu yana yapılmakta olan yatırımlarla, robotlu paletleme ve raflı depo otomasyon sistemine geçilmektedir.