1950'den Günümüze Nuh'un Ankara

Kuruluş ve Tarihçe

Nuh'un Ankara Makarnası sektöründe Türkiye'nin en köklü markalarından birisidir. 1950 yılında başlayan lezzet yolculuğuna bugün kapasite bakımından en büyük makarna üreticisi olarak sürdürüyor.

Teknoloji & Bilişim 2018-06-01 14:39:29


Aylık 16000 ton makarna üreten Nuh’un Ankara teknolojinin son olanakları ile donatılmış tesislerin ‘de üretim yapmaktadır. 

Kaliteli makarna üretmek için kaliteli hammadde yüksek teknoloji ve deneyim gerekir. Bu koşulara sahip olarak üretim yapan nuh anakara makarnası dünyanın 3 büyük kapasitesine ulaşmıştır. 

Bilişim Teknolojisi kullanımında da Nuh’un Ankara Makarnası yenilikçi ve uygulayıcıdır. Üretim, stok, muhasebe departmanları entegre takip yazılımları ile birbirleri ile iletişim kurar, hızlı ve esnek hareket eder. Bölgesel ofisler kendi ağ yapısı ile yüksek hızda birbirine bağlıdır. 

Kendi sektöründe ilk internet sitesini yapan kuruluş olan (14 Ekim 1996) olan Nuh’un Ankara Makarnası aynı zamanda Türkiye’de internet üzerinden ilk makarna ihracatını 1997 yılında Kenya’ya gerçekleştirilmiştir. Yine 2001 yılında 8 ayrı dilde hazırlanan web sitesi, makarna ve bilişim  sektörü açısından önemli bir dönüm noktası olmuştur.